زندان اصلا جای خوبی نیست

آزاد شدن زندانیان سیاسی تاثیر خوبی روی روحیه ساکنان فضای مجازی گذاشته. حقوقدان، روزنامه نگار، فعال سیاسی و شرکت کننده در میتینگ عنوان این افراد است که به ناحق در زندان بودند. حالا اینها به خانه برمی گردند. کاش درهای زندان باز شود و بقیه زندانیان سیاسی هم به میان خانواده هایشان باز گردند.

این روزها روزنه نور باز شده و تعدادی از زندانیان آزاد شده اند. امثال من نمی دانیم و نمی توانیم درک کنیم که در زندان بر این افراد چه گذشته است. زندان اصلا جای خوبی نیست اما من فقط می توانم این را درک کنم که زندانیان سیاسی بار وظیفه ای را به دوش می کشند که برگزیدگان هر ملتی به نیابت از مردم خود بر دوش دارند.

ایرنایی ها یک سردبیر دارند، سیامک قادری! اون 38 ماه است در زندان است به واسطه بازی علی اکبر جوانفکر. به او حتی یک روز مرخصی هم ندادند.. هیچ کس پیگیر کارش نیست و نمی دانم چرا همیشه کوزه گر از کوزه شکسته آب می خورد! یک بیانیه، یک سیاهه، یک نامه سرگشاده هیچ گاه از اتاق خبر ایرنا برای او بیرون نیامده است . دلیلش را خوب می دانم. خیلی خوب. این عادت دیرینه ایرنایی هاست. مراقب منافعشان باشند که خدایی ناکرده کسی به آنها نگوید از روی این صندلی بند شو و روی آن یکی بشین.

از دست انها کاری بر نمیاد پس باید منتظر لیست های آزادشدگان باشیم. خدایا به او صبر، به همسرش طاقت و به پسرش لبخند عنایت کن.

/ 1 نظر / 26 بازدید
ندا ريحاني

من تا حالا به وبلاگت سر نزده بودم زينب جان ولي امروز اتفاقي سركي كشيدم. سلام. اين مطلبي كه در مورد آقاي قادري نوشتي بدون اغراق بهترين مطلبي بود كه توي اين چند سال خوندم. از وقتي خبر آزادي تعدادي از زندانيان رو شنيدم يه اضطرابي درونم جون گرفته خدا كنه رييسمونم بياد. بايد بگم دمت گرم و بازم مرام تو. خيلي از اونايي كه امروز شايد به جايي تو عرصه رسانه رسيدن و كار و حرفه شون رو مديون آقاي قادري اند فكر نكنم حتي به خودشون زحمت داده باشن يه بارم بهش فكر كنن چه برسه به اينكه يه حركتي براي حداقل دل جويي از خانواده اش انجام بدن. كاش مي شد يه روزشمار مي ذاشتيم يا يه كمپين كه با آزادي اين عزيز هميشه پايدار همراه بشه. خدا مي دونه كه تنها آرزوم آزادي آقاي قادريه و روزي نيست كه اين رو از خدا نخوام ، هر چه قدر بيشتر دنبالش رفتم كمتر پيدا كردم.چقدر ما آدمها فراموش كاريم يا بايد گفت مي خوايم خودمون رو به فراموشي بزنيم. بازم دمت گرم دوست ديرين