امروز همه بودند/ از مرد همیشه اخموی نظام تا عکاس معروف کتاب امیرخانی

مراسم تجلیل از خبرنگاران و عکاسان هشت سال دفاع مقدس امروز در تالار شمس با نام حماسه نگاران برگزار شد. این مراسم که به همت خبرگزاری جمهوری اسلامی برگزار شد حاشیه هایی به یاد ماندنی به همراه داشت. اما آنچه به شدت همه را تحت تاثیر قرار داد حضور کسانی بعد از سالها در کنار یکدیگر بود که شاید در شرایط عادی به هیچ عنوان جمع کردنشان زیر یک سقف امکان پذدیر نبود. آنها امروز بدون لباس رزم و دوربین های خاک گرفته فارغ از نگاه های سیاسی گرد هم جمع شدند.


کمال خرازی رییس شورای راهبردی سیاست خارجی و مدیرعامل ایرنا در دوران دفاع مقدس، علی جنتی، حمید هوشنگی، نادر داوودی ، حسین نصیری، عبدالحسینی، حسین اسلامی فرد، ، احمد خادم المله، علی فریدونی، محمود ظهیرالدینی ، محمد هادی ایازی، ابراهیم عزیزی، عیسی سحرخیز، بیژن نوباوه، کیوان خسروی، مرتضی طلایی، سردار بهمن کارگر، علی محمد نایینی ، محمود دعایی ، احمد پورنجاتی، مجید رجبی معمار ، نظام موسوی و اعضا ستاد تبلیغات جنگ حضور داشتند. کسانی که با رسیدن به یکدگیر این دو جمله را می گفتند: "چقدر پیر شدی! " یا اینکه "تو اصلا عوض نمی شی ! و صدای خنده های مردهایی دیروز جبهه ها یا مو سپیدان امروز . 
حضور کمال خرازی بعد از سال ها در کنار تیم ستاد تبلیغات و خنده های گاه و بیگاهش که خیلی کم در این سالها به چشم خورده از نکات بارز مراسم بود . او وقتی برای سخنرانی به سمت جایگاه رفت تمام مدعوین بلند شدند و یکصدا برای او دست زدند، او برای شاید اولین بار با حاضران شوخی کرد و گفت: ایستادن شما برای دست زدن و تشکر از من نبود بلند شدید خستگی در کنید! و خودش خندید.
در این میان اما همه کسانی که به عنوان سخنران پشت تریبون قرار گرفتند، و همزمان نیز عکس دوران جنگشان بر روی پرده خودنمایی کرد بلا استثنا تیکه های جنگی حواله یکدیگر کردند. اما وجه مشترک همه آآنها تجلیل از مرد همیشه اخموی نظام " کمال خرازی" بود . 
حمید هوشنگی که پس از سالها با بازگشت به میان خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی آمده بود با لبخند بارها وقت سخنرانی خود را تجدید کرد و از ناگفته هایش گفت. 
عبدالحسینی یکی از شخصیت های کتاب داستان سیستان امیرخانی نیز با تیکه هایی که انداخت بارها سبب شلیک خنده شد. نادر داوودی هم بود با همان دوربین های همیشگی و عکاسی های مداوم.حسین نصیری مانند همیشه خوش تیپ و ارام امد و به یاد جوانی هایش تیکه سیاسی هاله نور را دست مایه ختده قرار داد. ن

حاشیه هایی مراسم:
- مجری مراسم پشت تریبون رفت و گفت: اقای خدادی بیایید ببینیم حرف حساب شما چیست؟ مدیرعامل ایرنا هم گفت: حرف حساب من شماها هستید

- احمد خادم المله مدیرعامل سابق ایرنا نیز از عکس دوران جنگ خود انتقاد کرد و گفت: بی انصاف ها عکس بهتر از این نداشتید از من ! 
- سید محمود دعایی گفت: من سعی می کنم سخنان خود را زود تمام کنم و مثل آقای هوشنگی آن قدر طولانی شود که دو بطری آب خالی کنم.

- علی جنتی نیز به عنوان آخرین سخنران گفت: در تصاویری که پخش شد ، دیدیم بعضی ها ریش ها سفید و بعضی ریش ها کوتاه شده ، اما اصالت مانده است .

/ 0 نظر / 39 بازدید