هیس! دختر که گریه نمی کنه!

دیدن تصاویر حذف تیم کاتای بانوان ایران به دلیل حجاب برای من زجرآور بود،‌ درد داشت، غم داشت، گریه هم داشت، تحجر تا این حد. . آری ! درد آور است که ما آزاد نباشیم که مبادا شما به گناه بیفتید و نگران آخرتتان باشید! قوس های بدنمان بیشتر به چشم هایتان می آید تا تفکرمان،‌ آری ! دردآور است که حالا همه قیصر شدید!

اقایان مسئول، خانم مسئول! این حرکت شما فرقی با تجاوز ندارد، شما به روح این دختران تجاوز کردید.. خیلی حرفها داشتم بنویسم اما نه فعلا جایش است و نه هنوز تکلیف من مشخص ! ترجیح می دهم روزی که نه چندان دور است حرفهایم را از جایی بزنم که شنیده شود.. پس فعلا به همین مطلب دفاعیه پایانی فریماه تولایی (مریلا زارعی) در دادگاه از شیرین (طناز طباطبایی) در فیلم هیس دخترها فریاد نمی زنند اکتفا می کنم .. نزدیکی بسیاری با این عکس ها دارد .. تا باقی مسایل باشد تا بعد..

بسم الله رحمن الرحیم

آقای رییس٬ قضات محترم٬ جناب دادستان٬ شما خودتون مستحضر هستید در دنیا قتل هایی هست به عنوان قتل های زنجیره ای٬ این قتل ها به جز موارد نادر عمدتا توسط پلیس کشف می شن و قاتلین و مجرمین به مجازات عملشون می رسن.چرا؟ چون جسدی وجود داره.چون جنازه ای هست٬ رد و سرنخی هست

اما مجازات قاتل آدمایی مثل موکل من چی می شه؟ متاسفانه این جنایت ها اغلب سال ها طول می کشه تا کشف بشن.نمونه اش چند روز پیش توی روزنامه ای که مطالعه می کردم. یک زن بیچاره ای مورد تهاجم دو مرد دیو صفت قرار گرفته بود که الحمدلله تونسته بود فرار کنه و مستقیما به پلیس شکایت کنه و پلیس ما کمتر از 4 ساعت مجرمین رو دستگیر می کنه و کمتر از 2 ساعت اون دو نفر اقرار می کنن به جرم.

اما کاش همین یک جرم بود. 35 مورد تعرض به زنان این مملکت 35 مورد بدون شکایت...چطور ممکنه ما در این مملکت 35 مورد تعرض داشته باشیم و یک زن حاضر نباشه شکایت کنه. دلیلش چیه؟ دلیلش چیه جناب دادستان؟

دلیلش اینه که قربانی٬ خانواده قربانی به دلیل حفظ آبرو ٬ حفظ آبروی خودشون در خانواده و محیط زندگی بر جنایت جنایتکار سرپوش میزارن و با اون در واقع همدست می شن. چه چیزی باعث می شه زنی که مورد آزار و اذیت قرار گرفته سال های سال تهدید و تحقیر و توهین رو با خودش به دوش بکشه و جایی شکایت نکنه.

چه چیزی باعث می شه؟ فکر نمی کنید ریشه در اون اصل همیشگی داره که در گوش ما زنها از اول تا الان زمزمه کردن که هیس! ساکت٬ آرام٬ دختر فریاد نمی زنه٬ دختر داد نمی زنه.

...

و در پایان به عنوان آخرین دفاع حرفی ندارم به جز..به جز گریه برای متهم.

/ 5 نظر / 75 بازدید
مهرسا

باسلام منم ادمی هم مثل همه ی شما راست میگی دیدن این تصاویر درد داشت چون وقتی دیدم با حجاب اینا ابرو ی کشورمونو با زنای ایرانی بردیم خیلی برام سخت بود که به خاطر یک مدال این طور ابروی کشورمان را در جهان ببریم تنها حرف من اینه اگه ما به حجاب ایمان داریم پس پای اعتقاداتمون به ایستسم

مهسا

[گریه][گریه]

مسافر

قسمت اول : اینم که اونا تیم ایران رو به دلیل حجاب حذف کردن هیچ کمتر از حجاب اجباری نیست قسمت دوم : واقعا برای این وضعیت باید تاسف خورد و به احتمال خیلی زیاد بیشتر از 35 مورد بوده

سلاله

واقعا راست گفته توی این فیلم ،این حقیقت به وضوح وجود داره از بچگی بهمون میگن هیس ،تو اعتراضات نباش ،سرت به کار خودت باشه بذار بقیه برن!!!