این پیروزی تبریک دارد؛ زخم زبان نزنید

به عقیده من نظام جمهوری اسلامی با غرب سر میز مذاکره ننشست و به توافق نرسید، بلکه با ملت ایران سر میز مذاکره به توافق رسید. این مذاکرات نظام با ملت ایران بود. این مذاکرات ظریف و روحانی و هاشمی با هم...ان کسی بود که حالا شما به او زخم زبان می زنید.

برایم جالب است که تو این اوضاع پیروزی و حساس سیاسی و درست در گیرودار جلسات ژنو که به معنای واقعی دو ماه است نفس ملت را در سینه حبس کرده، جدی ترین و موثر ترین روزنامه نگاران اصولگرا  و تندروها به خصوص هواداران قالیباف و جلیلی و احمدی نژاد در فیس بوک هم از ظریف و اشتون جوک می سازند یا حالا که توافقات به سرانجام رسیده متلک و کنایه و زخم زبان می زنند. 

مولانا روزی بیتی سرود و گفت: هیچ ادابی و ترتیبی مجوی/ هر چه می خواهد دل تنگت بگوی

عرصه سیاست عرصه "هرچه می خواهد دل تنگت بگو" نیست. دوستان عزیز  این کنایه هایی می زنید و تکه هایی می اندازید تو این اوضاع نه خنده به لب می آورد نه بجاست.

بعضیها برای اشتون و ظریف جوک می سازند یا آن دو را با فتوشاپ تو بغل هم می نشانند. این کارها از نظر محتوا مشکلی ندارد اما فیس بوک، پلاس و توتیر حتی وی چت و وایبر رسانه های قوی و فراگیری شدند و قطعا هر نوع شوخی سیاسی نابجا آنهم وقتی مردان سیاسی ایران پیروزی مهمی به دست آورده اند، اثر منفی خودش را می گذارد.

موقعیت حساس است. من معتقدم نباید این را به زخم زبان و متلک تبدیل و یک کار خوب را زمینه کینه پروری کرد. قطعا من شک ندارم که نتیجه امروز ‍ژنونتیجه 4 سال و 5 ماه مقاومت ما مردم و خصوصا جنبش سبز و رهبران جنبش است و اگر مقاومت آنها و مردم نبود الآن کسی به این نتیجه نمی رسید که باید به دلبخواه ملت رفتار کند.

لطفا متلک پرانی و زخم زبان زدن را اگر بلدید کنار بگذارید و تحلیل و خبر و مصاحبه ارائه کنید آن هم اگر بلدید

/ 1 نظر / 34 بازدید
جوانی در همین نزدیکی ها

برای من این کارها همونقدری زشته که نمونه هایش در زمان مذاکرات جلیلی زشت و زننده بود اما ما عادت کردیم اصلاح طلبا مصلحت مملکت در زمانه حاکمیتشون میفهمن