نامه ای سرگشاده و صمیمانه به محمد باقر قالیباف

 

دکتر محمد باقر قالیباف را به لحاظ کار اجرایی در نیروی انتظامی و شهرداری قبول داشته ام و شاهد این ادعا هم ساختن اتوبان های عریض و طویل، ترمیم هر چند کم بر زخم بافت های فرسوده، باغ موزه دفاع مقدس، اتوبان صیاد شیرازی، پل صدر، نیایش و خدمات شهری مکانیزه و خیلی موارد دیگر است اما رای 6 میلیونی وی در کشور و رای پایینش در تهران نشان داد که حتی کارکنان و زیردستانش در شهرداری های مناطق 22 گانه و سازمان های مرتبط و خانواده هاشان و کارکنان شورای شهر و بخشی از ساکنان تهران اگر به او رای می دادند بیشتر از این رای می آورد.

این نشان می دهد همه هزینه های تبلیغاتی و مطبوعاتی قالیباف در 8 سال گذشته و به استخدام در آوردن دهها نفر روزنامه نگار و افراد مدعی! تخصص فرهنگی و مجریهای رنگارنگ صدا و سیما و فرزندان برخی از کله گنده های سیاسی و فرهنگی بانفوذ کشور در شهرداری و روابط عمومی آن و در نشریات رنگارنگ همشهری و میلیاردها تومان هزینه کردن برای بلند کردن نام قالیباف، حتی نتیجه ای در حد یک نام معمولی نیز نداده است.

حال می خواهم دکتر این چند نکته را هر چند ریز خوب، خیلی خوب بخواند:

1- آقای قالیباف! با این همه نشریه (در قالب گروه مجلات همشهری) و انتشار دو روزنامه کاملا وابسته به شهرداری (همشهری و تهران امروز) چه عایدتان شد؟  نگاهی به انتخاب نادرست افراد برای مدیرمسئولی گروه مجلات و البته روزنامه هایتان بیندازید. البته حالا که دیگر زمان از دست رفته و با توجه به علاقه شما به ریاست جمهوری حداقل تا 8 سال دیگر بود و نبود این نشریات هیچ دردی را دوا نمی کند.

شما که این همه دلبسته جنگ هستید و در دو مستند ساخته شده تبلیغاتی تان بارها از تصاویر آن استفاده کردید و همیشه و در همه سخنرانی ها بارها از جنگ گفتید و با چفیه عکس گرفتید . سرخاک شهدا رفتید و رخصت گرفتید، آیا  به یکی از همین نشریاتتان که همشهری پایداری است نگاه کردید که در دو سال اخیر چه چیزی در آن چاپ شده است؟

مطالب روزنامه هایتان را چه؟ شما که تیم رسانه ای قوی هم در پشت صحنه داشتید که حداقل سه نفر آنها را من می توانم نام ببرم آنها را به حاشیه راندید، چرا از کسانی استفاده کردید که معلوم نیست چه سابقه و عقبه مفید و مشهوری در روزنامه نگاری داشتنند، آنها دقیقا چه گلی به سرتان زدند؟

2-  آقای قالیباف! نزدیک به دو سال در شهرداری های مناطق تهران به صورت یک نیروی پیمانکار حضور داشتم در بخش اطلاع رسانی ... خیلی از بچه های شاغل در مناطق مختلف از تبعیض های ایجاد شده در چند سال اخیر در شهرداری های مناطق گلایه داشتند، ان چیزی که به چشم دیدم به حقایق گفته شده آنها نزدیک تر بود تا مطالب بیان شده شما و همراهانتان در شهرداری.

شما نیروی 7 ساله ای در برخی از شهرداری های مناطق دارید که راحت 12 ساعت کار می کند بدون قرارداد با شهرداری بدون بیمه و حقوق مکفی... بارها به افراد مختلف نامه زده درخواست کرده اما به دلیل نداشتن ویتامین پ یا همان پارتی خودمان در میان افراد شما هنوز هم بی قرارداد است اما جلوی چشم دیدم که یک مسئول امور ایثارگران شما که به شعبون بی مخ در شهرداری تهران معروف بود در یک سال 7 نفر را به راحتی با یک امضا و یک نامه قراردادی خدمات اداری شهر یا هادیان شهر کرد ؟؟؟ البته با مدرک سیکل و دیپلم !!

امتحان کردم برای آن بچه ها نام نوشتم و در روزهای افتتاح که شما با یک کاروان آدم حضور پیدا می کردید آنها را روانه کردم و نامه را به دستتان دادند، با تحصیل در فوق لیسانس جوابشان بعد از یک هفته از شهرداری مرکز این بود "ما استخدام نداریم"؟؟ چرا اقای دکتر؟؟

3- آقای قالیباف!! سالها خبرنگار مترو تهران بودم محسن هاشمی بهرمانی هم مدیرعامل مترو... کارها و زحماتش را از نزدیک دیدم مهمترینش برنامه هایش بود!! می گویند فشار برای برکناری اش داشتید،‌بودجه مترو را نمی دادند! قبول .. این اواخر از درب ووردی مترو راهش ندادند، می دانستید؟ گفتند دستور از بالاست!

آقای قالیباف کنار گذاشتن محسن هاشمی با این همه برنامه، برخورد نا مناسب با وی و صد البته جایگزینی درویش هیچ وقت برایم توجیه پذیر نبود مگر به یک دلیل هاشمی بودن مهندس!!

4- آقای قالیباف! حالا از این ها بگذریم بیاییم همین روزها ،‌همین نزدیکی ها .. سایت های نزدیک به شما، تا بوده منع کردید هرگونه تخریب را ، گفتید درست نیست تخریب کردن دیگران اما آقای دکتر یک نگاهی به سایت های وابسته کردید توی این روزهای شلوغ؟ همکاران شما در این سایتها نوشته اند: لجن پراکن، مضحک، متوهم،‌ متوحش.... اینها واژه های استفاده شده در سایت های شما بود و خیلی های دیگر. آیا شما تندرو و افراطی بودید ما نمی دانستیم؟

5- آقای قالیباف! افرادی در مجموعه شما حضور دارند که به شدت به نوع پوشش افراد و نوع نگارششان حساس بودند به طوری که به محض نوشتن کوچکترین مطلب با تهدید و غر زدن سعی می کردند ما را از هرگونه نقد دور نگه دارند که مبادا!! خدایی نکرده!! به گوش شما برسد و خاطرتان آزرده شود این ادم ها حتی در ستاد شما پست های درشتی گرفتند در جریان هستید که! ما هم از مجموعه شما فاصله گرفتیم، چیزی از دست ندادیم اما شما با فاصله گرفتن ما خیلی چیزها را از دست دادید..

6- آقای قالیباف! من دوستان بسیار عزیز و محترمی در مجموعه شهرداری دارم به خیلی از آنها در این یک ماه گفتم این روند حضور حامیان شما در فضای مجازی خوب نیست... البته منظورم حامیان به شدت سازمان یافته بود!

نوشتار های تحقیر آمیز بر علیه بزرگان نظام (حتی رد صلاحیت شده ها) برخوردهای چکشی با حامیان دیگر نامزدهای انتخاباتی و موارد دیگر... اما متاسفانه تغییر در این روند هیچ گاه انجام نشد و فکر می کنم مراسم میدان فلسطین با آن همه تبلیغ های رنگارنگ خود گواه خیلی مسایل بود که حتی بعد از آن هم دوستان !! شما با توهم نوشتند "سونامی حضور طرفداران قالیباف" . به نظر شما آن سونامی حضور بود!

7- آقای قالیباف! شما در مجموعه اتان افرادی دارید که سال هاست از کنار شما خوردند و بردند و بعد هم در نشست های ستادی گفتند: نهایتا اگر قالیباف رییس جمهور شد یک شغل توپ نون و آب دار برای هشت سال به ما می دهد اگر هم نشد یک شغل مادام العمر با کمی نون و آب ! شما با این ها می خواستید کشور را نجات دهید؟!

8- آقای قالیباف! قبول داریم بی.بی.سی ها یا وی او ای در برابرتان کار اشتباهی کردند، ‌ناجوانمردی کردند، قبول داریم پخش آن گزارش نصفه و نیمه ضربه زد بر پیکر تلاش های شما در نیروی انتظامی اما همین بس نبود که بی .بی.سی باز هم همان را پخش کرد با متن کامل و به نوعی از شما عذرخواهی کرد.

 همان بس نبود که بارها تکذیب کردید که به اینگونه نیست؟ ‌اقای قالیباف چرا حاضر شدید آنگونه پوست موز را در برابر 77 میلیون ایرانی زیر پای دکتر روحانی بیندازید که بدلیل اشتباه محاسبه تان زیر پای خودتان افتاد؟ چرا همین دوستان تندرو شما یا شاید پسرتان از قبل هشیارتان نکرده بودند که در مناظره چه بگویید و چه نگویید؟ چرا سعی نکردید با سکوتتان این بخش از تخریب را به نفعتان مصادره کنید... حداقل این بود که اگر معروف نمی شدید محبوب می ماندید!

آقای قالیباف! در هر صورت شما حیف شدید. امیدوارم اگر این نامه به دست شما رسید بر من خرده نگیرید، خوب بیاندیشید شاید راهگشا باشد... ما هنوز محمد باقر قالیباف جنگ را دوست داریم زمانی که گفت ما آمدیم جنگ کشته شویم نه سردار.. اما فقط همان محمد باقر را...

من الله توفیق

/ 86 نظر / 41 بازدید
نمایش نظرات قبلی

قالیباف یک نظامیه ! احمدی نژاد که مثلا استاد دانشگاه بود انعطاف پذیر نبود و 8 سال فضای امنیتی ایجاد کرد، حالا چطوری می خواین با چند سال کار در شهرداری ایشون می خواستند نتخاب بشوند بابا مملکت داری با شهرداری فرق می کنه یه ذره تامل کنید خواهشا

كارگر

من هم در اداره بقالی خودم موفقم ایا می توانم کارخانه مواد غذایی را خوب اداره کنم؟

هوادار

آقاى قاليباف من دوستدار شما هستم و طرفدارتونم . صبر كنيد تا دوره بعد.خداوند همراه صبر پيشه هاست

برادر

برادر ارجمند جناب اقای قالیباف همفکرانتان و در کل مجموعه اصولگرایان اجازه بازی در غیر از زمین خودشان را به هیچ کس ندادند اینها با تفکرات تحجر گرایانه شما را هم در باتلاق خود گرفتار کردند و نتیجه ان همینی میشود که الان دارید می بینید . شما بازی را به خودتان و تفکرتان باختید.

کارمند شهرداری

با بخشی از حرف های شما موافقم.

کارمند شهرداری

جبهه رفتن و جهاد در راه خدا را كه نبايد اينقدر به رخ مردم كشيد و منت گذاشت. اجر كار خدشه ميخوره و نتيجه عكس ميده .. قالیباف این کارو کرد. از همه چی سو استفاده کرد برای یک رای بیشتر

من

ببين دخترك سلام. دخترك اگه قاليباف نبود كه اون چهارراه اونجوري نبود كه تو با يك دستت با تلفن همراهت حرف بزني با يك دستت با اون يكي تلفن همرات پيامك بدي بعد با پات پيچ رو دور بزني غير از اينه؟ دخترك ما مزاح كردم چقدر خوب نوشتي مثل هميشه . پيروز باشي

سید رضا اشرفی

باسلام و تشکر از شما و نقد ها و نظرات سازنده تان . به نظر من باید از قالیباف پرسید شما که با ولایتی و حداد عادل ائتلاف پیشرفت تشکیل داده بودید چرا در مناظرات ناگهان تغییر موضع دادید و به ولایتی و حداد عادل تاختید ؟واقعا شما سطح پایبندی تان به مواضع و اتحادتان در همین حد است ؟اگر به هر دلیلی نتوانستید با ولایتی به ائتلاف برسید و فرد واحدی معرفی کنید چرا شروع به حمله به متحدانتان کردید ؟ این انتخابات سطح ثبات همه کاندید ها را مشخص کرد و به نظر من قالیباف بی ثبات ترین کاندید بود . گاهی با ولایتی یکی میشد و جلیلی را میکوبید گاهی با کمک عارف سعی در کوبیدن جلیلی داشت و کلا انسان با ثباتی نبود .

علی

دلیلش رانت خواری و دروغگویی اطرافیانش بود و عطشی که خود قالیباف به قدرت داره

علی

شرکت فرآشیان میهن تولید کننده بتن و داماد سردار یعقوبی در سایه الطاف قالیباف داره کلی خدمت رسانی میکنه اگه یه مهندس عمران معمولی (معمولی یعنی اینکه داماد سردار نباشه، یعنی معمولی!) یک شرکت تولید بتن بزنه آیا میتونه به همین راحتی با شهرداری وارد کار بشه؟ میتونه با مناقصه محدود کار بگیره نه مناقصه واقعی؟ آیا اینها در مناقصه واقعی و درست و درمون شرکت میکنند یا مناقصات محدود ؟ توضیح اینکه مناقصه محدود کاملا صوری هستش یعنی خود پیمانکار میره از سه تا شرکت همکار استعلام قیمت میکنه و بهشون میگه قیمت بالاتر بدید که من کار رو برنده بشم! اینجوری نون به قرض هم میدن. اصلا همون کارخونه بتنی که زده با سرمایه حداقل 4_5 میلیارد تومنی چه کسی براش وام 5 میلیاردی گرفته؟ آیا هر کسی بخواد بتن تولید کنه بهش وام چندین میلیارد تومنی میدن؟ یا حتما باید داماد سردار باشی؟ وقتی هم که میگی اینا رانت خواریه یکی از ذینفع ها میاد میگه نه شما از حقیقت چی میدونید؟ این شرکت دانش محوره!!! ( همون پارتی محور منظورشه) مدیرش برجسته ترینه! ( در پارتی بازی شاید ) اینا اینقدر از این امتیازات ویژه داشتن که براشون عادیه واقعا فکر میکنن حق طبیعیشونه